International running competition 12th of October

An open Lithuanian autumn cross country championship

Results 2018

 

3 NAUTICAL MILES  6 NAUTICAL MILES
WOMEN MEN
Name, surname Result Country Name, surname Result Country
1. Vaida Žūsinaitė 19:16 LT 1. Justinas Beržanskis 34:59 LT
2. Milda Eimontė 19:28 LT 2. Yury Kaptserau 35:06 Belarus
3. Loreta Kančytė 19:37 LT 3. Siarhei Platonov 35:15 Belarus
4. Olga Nemahai 19:47 Belarus 4. Siarhei Krauchenia 35:54 Belarus
5. Ilona Ivanova 20:10 Belarus 5. Stsiapan Rahautsou 36:13 Belarus
6. Tatsiana Shabanova 20:29 Belarus 6. Darius Sadeckas 37:28 LT

 

1 NAUTICAL MILE 1 NAUTICAL MILE
WOMEN MEN
Name, surname Result Country
Name, surname Result Country
1. Hanna Paferava 7:10 Belarus 1. Pavel Nebyt 5:59 Belarus
2. Vytautė Pabiržytė 7:14 LT 2. Giedrius Valinčius 6:02 LT
3. Aurika Balsytė 7:16 LT 3. Lukas Tarasevičius 6:09 LT

 

 WOMEN UNDER 20 MEN UNDER 20
Name, surname Result Country
Name, surname Result Country
1. Hanna Paferava 7:10 Belarus 1. Giedrius Valinčius 6:02 LT
2. Diana Maksimenko 7:36 Kaliningrad 2. Illia Karnavukhan 6:11 Belarus
3. Simona Sendrevičiūtė 8:09 LT 3. Rojs Puks 6:15 Latvia

 

GIRLS UNDER 18 BOYS UNDER 18
Name, surname Result Country
Name, surname Result Country
1. Greta Karinauskaitė 7:08 LT 1. Justas Budrikas 6:26 LT
2. Ugnė Žvinklytė 7:10 LT 2. Justas Sažinas 6:25 LT
3. Angielszka Lubowska 7:13 Poland 3. Aleksandrs Mironovs 6:32 Latvia

 

YOUTH GIRLS UNDER 16 YOUTH BOYS UNDER 16
Name, surname Result Country
Name, surname Result Country
1. Kamilla Vanadzina 7:10 Latvia 1. Jonas Dėdinas 6:40 LT
2. Marija Jekobsone 7:15 LT 2. Deividas Dovydovas 6:43 LT
3. Invida Maurina 7:46 Latvia 3. Michal Cendrzak 6:45 Poland

 

GIRLS BOYS
Name, surname Result Country
Name, surname Result Country
 1. Amanda Valtasa 7:13 Latvia 1. Maciej Lackowski 7:09 Poland
 2. Amanda Eihmane 7:56 Latvia 2. Eldars Zolnerovics 7:24 Belarus
 3. Austra Ošina 7:59 Latvia 3. Emils Matias Reinfelds 7:26 Latvia

 

0,5 NAUTICAL MILE 0,5 NAUTICAL MILE
GIRLS BOYS
Name, surname Result Country
Name, surname Result Country
1. Patricija Paula Gibiete 4:35 Latvia 1. Hermanis Valtass 3:50 Latvia
2. Keita Saučuka 4:37 Latvia 2. Valters Triščenko 4:14 Latvia
3. Liepa Vitkutė 4:48 LT 3. Vilius Timofejevas 4:25 LT

All competition results 2017 you can fined HERE

2018 results http://lengvoji.lt/gintarine-jurmyle-2/

Countdown to the start
Partner
The organizers
General sponsor
Main sponsors
Info support